instalacja fotowoltaiczna farma fotowoltaiczna

Dlaczego warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną?

Pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł, to niewątpliwie szybko rosnący trend.

Zarówno dynamicznie zmieniające się warunki finansowe, które dyktują zakłady energetyczne, jak i troska o naturalne środowisko powodują, że ilość instalacji zwiększa się z dnia na dzień.

Dlaczego zatem warto rozważyć taką możliwość?

Zdecydowana oszczędność

Energia pozyskiwana ze słońca nic nie kosztuje. Na początku ponosisz koszt instalacji, jednak zwraca się ona bardzo szybko.

Możliwość dodatkowego dochodu

Nadmiar energii wyprodukowanej przez Twoją instalację możesz odsprzedać do sieci. Jeśli zużyjesz mniej prądu w danym okresie czasu lub jeśli słońce świeci dłużej niż średnie z poprzednich lat – zarabiasz.

Energia w miejscach niedostępnych

Jeśli rozbudujesz instalację o bank energii lub agregat prądotwórczy, możesz uzyskiwać energię nawet w miejscach trudnodostępnych, oddalonych od linii wysokiego napięcia.

Ochrona środowiska

O tym już trochę wspomnieliśmy. Dodać musimy, że panele, które często montowane są na niewykorzystywanych w innych celach połaciach dachowych, nie zabierają miejsca, nie emitują hałasu ani szkodliwego promieniowania. Nie przyczyniają się również do zmian klimatycznych ponieważ nie produkują żadnych szkodliwych związków i dwutlenku węgla.

Niezawodność

Panele fotowoltaiczne objęte są 25-letnią gwarancją. Nie musisz się martwić o jej działanie.

Wspomaganie ogrzewania

Jeśli uważasz, że ceny ogrzewania gazem lub poprzez spalanie są drogie, powiedz nam to podczas audytu. Skalkulujemy instalację tak, by umożliwić Ci utrzymanie komfortowej temperatury wykorzystując ogrzewanie elektryczne.

Widzisz korzyści dla siebie wynikające z instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu lub firmie? Skontaktuj się z nami. Odpowiemy na dodatkowe pytania.